چهارشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٤٠٠ - 
1 2 3
 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 23541
 بازدید امروز : 315
 کل بازدید : 2885318
بروزرسانی
1400/2/27
صفحه اصلي > آرشیو اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با شرکت پارس خودرو

در آیین امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه با شرکت صنعتی پارس خودرو که ۳۰ شهریورماه برگزار شد، دکتر علیرضا زالی اظهار امیدواری کرد که با تلاش و همگرایی دومجموعه شاهد پیشرفت های مهم در ایجاد فرآیندهای کاربردی بین حوزه صنعت و علوم پزشکی کشور باشیم.

  وی با اشاره به انگیزه بالا و روحیه ارتقا خدمت بین دو مجموعه دانشگاه و گروه صنعتی پارس خودرو، چشم انداز عملیاتی شدن پروژه های مشترک را کاملا روشن دانست.

 رییس دانشگاه با بیان این که امضای تفاهم نامه با گروه صنعتی پارس خودرو نقطه آغازین پارادایم همکاری با گروههای صنعتی تلقی می شود، شروع این تعاملات را همزمان با هفته دفاع مقدس نشان از اعتماد و خود اتکایی کشور در حوزه صنعت و پزشکی عنوان کرد.

 دکتر زالی با تاکید بر این که عصاره هشت سال دفاع مقدس اتکا به منابع درون زاست افزود: دستاورد تاریخی دفاع مقدس، اتکا و اعتماد به جوانان این مرز بوم است که نتیجه این اعتماد در پیشرفت های امروز علمی کشور متبلور شده.

 رییس دانشگاه، ترجمان دفاع مقدس را خودکفایی و خودباوری ملی ذکر کرد وگفت: امضای این تفاهم نامه در راستای رسالت های دفاع مقدس است.

 وی با اشاره به این که انعکاس رخدادهای درخشان ملی به افزایش نشاط ملی کمک خواهد کرد یادآور شد: فرزندان برومند این مرزو بوم همواره در تلاشند تا حلاوت خودکفایی را به کام مردم بچشانند.

 دکتر زالی تحقق وظیفه خطیر مسئولیت پذیری اجتماعی ازسوی شرکت های خودروسازی را شایسته تقدیر دانست و تاکید کرد: در روزهای ابتدایی شیوع کرونا شرکت های خودروسازی باهدف کمک به مردم و تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده و ایفای وظایف انسان دوستانه از هیچ تلاشی دریغ نکردند.

 رییس دانشگاه در بخش دیگری از این مراسم با بیان این که امروزه در عرصه کرونا زبده ترین و کارآمدترین تولیدکنندگان دستگاههای تهویه مصنوعی و ونتیلاتورها شرکت های خودروسازی هستند اظهار کرد: این مهم نشان از بضاعت علمی، انعطاف پذیری و چابکی بخش خودرو سازی دارد.

 دکتر زالی ورود گروه صنعتی پارس خودرو به عرصه پزشکی را گامی بلند و اقدامی شجاعانه از سوی این گروه صنعتی دانست و افزود: ورود به عرصه پزشکی اقدامی مهم و اثرگذار است چرا که علم پزشکی با جان انسانها سرو کار دارد و به لحاظ تجهیزات و دانش فنی باید استانداردها در بالاترین سطح رعایت شود.

رییس دانشگاه حرکت دانشگاههای کشور به سمت نسل سومی شدن، تولید محصول و خلق ثروت را امری اجنتناب ناپذیر توصیف کرد وگفت: باید بحث فناوری با آهنگ سریعتری در حرکت باشد.

وی با بیان این که دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی رتبه اول فناوری را در بین دانشگاههای علوم پزشکی از آن خود کرده، به شتاب و دستاوردهای ارزنده این دانشگاه اشاره کرد و ضروت ارتباط بیشتر و موثرتر فناوری با صنعت را مورد تاکید قرار داد.

 دکتر زالی شکل گیری کمیته آرندی مشترک را یکی از مهمترین اهداف مشترک این تفاهم نامه دانست و افزود: با ایجاد این کمیته ایده ها و خلاقیت ها شکل گرفته و سریعتر به محصول نهایی نزدیک خواهد شد.

ایجاد مراکز رشد مشترک بین گروه صنعتی پارس خودرو و دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی یکی دیگر از مواردی بود که رییس دانشگاه بر اهمیت آن تاکید کرد و گفت: با توجه به پتانسیل ها و زیرساخت های دانشگاه، ارتباط با گروههای صنعتی می توانند همانند کاتالیزوری بزرگ عمل کند.

وی در ادامه ایجاد همکاری های مشترک صنعت و آموزش را یکی دیگر از مزیت های انعقاد این تفاهم نامه ذکر کرد و توضیح داد: با توجه به این که بالاترین میزان بازدیدها از نحوه فعالیت های بهداشتی و حرفه ای کاخانجات و کارگاههای صنعتی مربوط به دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی است بنابراین دانشگاه می تواند درراستای آموزش سلامت کارکنان، سالم سازی و استاندارسازی محیط کار همکاری های موثری با گروههای صنعنی داشته باشد.

در بخش دیگری از این مراسم مصطفی مدبرمدیرعامل پارس خودرو نیز اظهار امیدواری کرد که انعقاد این تفاهم نامه در عرصه تولید و خدمت رسانی شتاب بیشتری ایجاد کند.

وی هم افزایی بیشتر ارکان کشور را با حوزه صنعت خواستار شد و گفت: تعامل بیشتر سایر مجموعه های کشور در شرایط تحریم های ظالمانه می تواند راه حل موثری برای پیشرفت این حوزه باشد.

 مدیرعامل پارس خودرو ارتباط موثردانش پزشکی با صنعت را ضروری ذکر کردو توضیح داد: ارتباط صنعت با دانش پزشکی می تواند منجر به تقویت هر دوحوزه شده و در نهایت درراستای پاسخگویی اجتماعی خدمت رسانی بهینه تربه مردم تاثیرگذار باشد.

 دکتر افشین زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه در بخش دیگری از این مراسم با اشاره به اهمیت تبدیل شدن دانشگاه به دانشگاهی فناور اظهار کرد: هدف اصلی دانشگاهها رفع نیازهای جامعه و پاسخگویی اجتماعی است بنابراین برای تامین این مهم، همگرایی و ارتباط با سایر حوزه های دانشی ضرورت دارد.

 وی از پتانسیل بالای مرکز رشد تجهیزات پزشکی دانشگاه خبر داد و ارتقا توان مهندسی این مرکز را در گرو ارتباط بیشتر با گروههای صنعتی یادآور شد.

 انجام پروژه های کاربردی، همکاری با فناوران، اجرای طرح های تحقیقاتی، طراحی تجهیزات پزشکی مورد نیاز، توجه بیش از پیش به آموزش و فناوری و تامین ایمنی کارکنان در محیط کار را از جمله اهداف این پروژه بود که دکتر زرقی بر ضرورت توجه به آن تاکید کرد.

 


١٣:٤١ - دوشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٩    /    عدد : ٩٦٦٤١    /    تعداد نمایش : ١٥٦خروج
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.