چهارشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٤٠٠ - 
1 2 3
 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 23524
 بازدید امروز : 257
 کل بازدید : 2885260
بروزرسانی
1400/2/27
صفحه اصلي > آرشیو اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کسب مقام اول حوزه فناوری در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور

بر اساس ارزشیابی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی موفق به کسب رتبه اول فناوری درسال 1398 درمیان نزدیک به 60 دانشگاه و موسسه علوم پزشکی سراسر کشور گردید.

این دستاورد مهم حاصل ارزشیابی فعالیت های حوزه فناوری دانشگاه شامل چهار مرکزرشد، 84 واحد فناور و دانش بنیان و همچنین مراکز تحقیقاتی و دانشکده های درگیر فناوری دانشگاه می باشد. ملاکهای ارزشیابی عبارت از ثبت اختراعات داخل و خارج کشور، واحدهای فناور مراکز رشد دانشگاه، محصولات و دستاوردهای شرکت های فناور و دانش بنیان، فروش محصولات، پروژه های فناورانه، تسهیلات و حمایت ها از فناوران، شرکت در جشنواره ها و کسب مقام توسط فناوران مراکز رشد، فعالیت های مرتبط با اتاق تمیز (Clean Room)، برگزاری کارگاههای فناورانهمی باشند آموزش و ترویج فناوری که از سوی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شده است.

بدون شک، چنین دستاورد بزرگی گویای حرکت درست دانشگاه در راستای تبدیل ایده دانشگاهیان به محصول، اقتصاد دانش مدار و حرکت به سوی دانشگاههای نسل سوم و چهارم است.

لازم به ذکر است که دو دوره(1396و1397) گذشته نیز دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی موفق به کسب مقام دوم فناوری در کشور و همچنین کسب جایزه دوم فناوری از جشنواره رازی درسال 1397 شده بود.

معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه، ضمن قدردانی از حمایت های بی دریغ رئیس محترم دانشگاه، این موفقیت را به همه همکاران محترم، دانشجویان گرامی، اعضاء محترم هیئت علمی و فناوران ارجمند تبریک گفته و از یکایک آنها قدردانی می نماید. امید است که روز به روز شاهد نقش هر چه بیشتر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در کارآفرینی و کریدور فناوری منطقه ای و ملی باشیم.

 


٠٩:٣٩ - سه شنبه ٢٠ خرداد ١٣٩٩    /    عدد : ٩٢٩٠٥    /    تعداد نمایش : ٢٩٠خروج
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.