جمعه ٠٦ ارديبهشت ١٣٩٨ - 
1 2 3
 
منو اصلی
صفحه اصلي > نمایش اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزیدگان پژوهش و فناوری در نوزدهمین جشنواره پژوهشی ابوریحان معرفی می‌شوند

نوزدهمین جشنواره پژوهشی ابوریحان بیرونی هفته اول دی ماه سال جاری، همزمان با هفته پژوهش با تلاش معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می‌شود.

این جشنواره پژوهشی همه ساله با هدف معرفی برگزیدگان عرصه علم، پژوهش، فناوری و نوآوری و نیز فراهم سازی بسترلازم و گسترش فعالیت‌های علمی و پژوهشی اجرا می‌شود.

بر اساس اطلاعیه دبیرخانه این جشنواره، بی‌تردید برجسته نمودن فعالیت‌های پژوهشی درسطح دانشگاه، معرفی و تقدیر از پژوهشگران برگزیده، مؤلفین و مترجمین آثار علمی، و نمایش فعالیت پژوهشی واحدهای مختلف تابعه دانشگاه از جمله مراکز تحقیقاتی، دانشکده‌ها و مراکز آموزشی درمانی، علاوه بر ایجاد یا افزایش انگیزهدر بین محققین دانشگاه موجب آشنایی بهتر و بیشتر پژوهشگران با یکدیگر گردیده که خود می‌تواند زمینه ساز برقراری ارتباطات علمی و انجام فعالیت‌های مشترک در بین اعضاء هیأت علمی گردد. 

در ادامه این اطلاعیه آمده است: جشنواره پژوهشی ابوریحان فرصت مناسبی برای متولیان امر و محققین فراهم می‌آورد تا با طرح و بررسی مسائل و دیدگاه‌های مختلف مرتبط با تحقیق و پژوهش، در جهت برنامه‌ریزی و سوق دادن حرکت‌هایی که اهداف پژوهشی کلان کشور را تحقق می‌بخشد به جلو رفته و با گام‌های مثبت و اساسی در جهت حل مشکلات جاری کشور قدم برداشته شود. لذا شناسایی و تجلیل از نام‌آوران و نخبگان عرصه پژوهش کوچکترین قدمی است که می‌تواند در راستای تقویت چنین حرکتی برداشته شود و از این روست که معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه از سال ۱۳۷۹هرسال اقدام به برگزاری این جشنواره همزمان با هفته پژوهش نموده است.

همچنین همزمان با برگزاری جشنواره، مراکز تحقیقاتی و دانشکده‌ها با حضور فعال در غرفه‌هایی که به منظور ارائه دستاوردهای  پژوهشی آنان برپا می‌شود، به تبادل اطلاعات و تعامل در زمینه‌های پژوهشی می‌پردازند که از بین آنها غرفه برتر انتخاب می‌شود.

علاقمندان به منظور کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند از پایگاه اینترنتی جشنواره دیدن نمایند.

 


١٠:٢٢ - دوشنبه ١٦ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ٦٨٣١٥    /    تعداد نمایش : ١٧١خروج
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.
آخرین بروز رسانی:
1397/12/09