يکشنبه ١٠ اسفند ١٣٩٩ - 
1 2 3
 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 16486
 بازدید امروز : 547
 کل بازدید : 1495941
بروزرسانی
تاریخ آخرین بروز رسانی:1398/06/12
صفحه اصلي > خبر 
 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست هم اندیشی الزامات کارآفرینی و نوآوری در سلامت

نشست تخصصی هم اندیشی در خصوص  الزامات کارآفرینی و نوآوری در سلامت در روز چهارشنبه و به همت جهاد دانشگاهی و معاونت تحقیقات وفن آوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در تالار پژوهش برگزار گردید.

در این نشست که با حضور آقای دکتر وطن پور، مدیر کل محترم دفتر توسعه فناوری سلامت معاونت تحقیقات و فن آوری وزارت بهداشت، جناب آقای دکتر زرقی، معاون تحقیقات و فن آوری دانشگاه، جناب آقای دکتر بهرامی، ریاست محترم جهاد دانشگاهی و تعدادی از اساتید و کارشناسان حوزه اشتغال و کارآفرینی کشور برگزار گردید بر لزوم مأموریت گرایی دانشگاه در خصوص حل مشکلات موجود در جامعه، کارآفرینی و خلق ثروت تأکید شد.

دکتر وطن پور ضمن پاسداشت تلاش­های بی وقفه تمامی پژوهشگران حوزه علوم پزشکی و با تأکید بر رشد کمی و کیفی تولیدات علمی حوزه سلامت در سطح منطقه و جهان اضافه کرد که این مطلب بدون برداشتن گام­های بعدی که همانا کاربردی سازی حاصل این پژوهش­ها در جهت رفع مشکلات سلامت در جامعه است ناتمام خواهد ماند و ثمره اصلی خروجی­های پژوهشی علاوه بر تولید علم باید کارآفرینی، خلق ثروت و حل مشکل باشد.

در ادامه دکتر زرقی بر تلاش­های معاونت در حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم تأکید و از تأسیس قریب الوقوع ستاد اشتغال و کارآفرینی و همچنین راه اندازی پارک علم و فناوری اطلاع رسانی نمود. وی ادامه داد که مسئولیت محوری و جامعه محوری با نگاه به خلق ثروت و حل مشکل از خصایص اصلی دانشگاه­های نسل سوم می باشد.

در این جلسه دکتر بهرامی نیز ضمن تشریح نگاه جهاد دانشگاهی در خصوص کارآفرینی و اشتغال بر همکاری هر چه بیشتر در خصوص هم گرایی و استفاده از پتانسیل­های ذی قیمت جهاد دانشگاهی و دانشگاه در نیل به اهداف دانشگاه نسل سوم تأکید کردند.

در ادامه نشست نخبگان این حوزه به تبادل اطلاعات و نظرات خود در خصوص بایدها و الزامات لازم در خصوص کارآفرینی و نوآوری و ظرافت­­های این امور در حوزه سلامت پرداختند.

پیاده سازی این الزامات به صورت پایلوت در یکی از مراکز درمانی و رصد نتایج آن از جمله مواردی بود که به عنوان پیشنهادات در این نشست مورد بررسی و بحث قرار گرفت.

بدون شک برگزاری و تداوم چنین جلساتی ضمن ترویج گفتمان و فرهنگ کارآفرینی و نواوری در دانشگاه می تواند از گام های نخست و اساسی در جهت نیل به اهداف دانشگاه های نسل سوم با محوریت جامعه و حل مشکل باشد.

 


١٤:٠٨ - شنبه ١٤ دی ١٣٩٨    /    عدد : ٨٧٢٠٥    /    تعداد نمایش : ٢٩٧خروج
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.