شنبه ١٠ اسفند ١٣٩٨ - 
1 2 3
 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 6099
 بازدید امروز : 784
 کل بازدید : 1241938
بروزرسانی
تاریخ آخرین بروز رسانی:1398/06/12
صفحه اصلي > خبر 
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت تحقیقات و فن آوری

رونمایی از محصولات فناورانه نشانه حرکت دانشگاه به سمت کار آفرینی است

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر اینکه تولید میز الکترونیکی و نرم افزار کالبد شکافی حاصل کار فناورانه دانشجویی است، رونمایی از محصولات فناورانه را نشانه حرکت دانشگاه به سمت محصول محور شدن و کارآفرینی عنوان کرد.

دکتر افشین زرقی، امروز یکشنبه هشتم دی ماه در نشست خبری رونمایی از «میز الکترونیکی و نرم افزار کالبد شکافی(تشریح یار)»، با بیان اینکه دانشگاه نسل سوم به محصول، کارآفرینی و تولید ثروت فکر می کند، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم آغاز کرده است و این حرکت با شتاب در حال انجام است.

وی با اشاره به سوق دادن پژوهش های دانشگاه به سمت کاربردی شدن و خدمت به نظام سلامت، یادآور شد:  این دانشگاه با پنج مرکز رشد، ۷۷ شرکت دانش بنیان، ۴۶ محصول تجاری سازی شده و ۲۵۸ فناور در حال تحقق شعار اشتغال زایی قشر تحصیل کرده است.

 معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه میز الکترونیکی و نرم افزار کالبد شکافی  نتیجه کار دانشجویی است، ادامه داد: دانشجویان با تولید این محصول نشان دادند می توانند در عرصه فناوری به خوبی عمل کنند.

در بخش دیگری از این نشست دکتر حسین وحیدی رییس دانشکده داروسازی دانشگاه، با تاکید بر لزوم اعتماد به توانایی های جوانان اظهار کرد: اگر به جوانان اعتماد کنیم، کشور در عرصه های گوناگون به رشد و بالندگی دست خواهد یافت.

  وی درباره روند تولید میز الکترونیکی و نرم افزار کالبد شکافی یادآور شد: حدود سه سال پیش سه نفر از دانشجویان با حضور در دفتر من پیشنهاد دادند که برای بهبود روند انتقال مفاهیم آموزشی، می توان از فناوری های جدید و بحث واقعیت افزوده بهره گرفت.

 دکتر وحیدی با بیان اینکه با تلاش شبانه روزی این دانشجویان و حمایت های دانشگاه و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این محصول به مرحله تولید رسیده است، برقراری ارتباط بین بخش های مختلف دانشجویی و دانشگاه را یکی از مهم ترین دستاوردهای تولید محصولات فناورانه دانشجویی دانست.

 رییس دانشکده داروسازی ضمن ابراز امیدواری نسبت به توسعه این محصول، از آغاز پروژه دیگری برای آموزش جراحی با استفاده از واقعیت افزوده خبر داد.

 وی ضمن تشکر از تمامی اعضای این گروه فناور، دکتر زالی و اساتید دانشگاه از جمله گروه آناتومی گفت: امیدواریم روزی بتوانیم با رونمایی از نرم افزارهای جدید در حوزه آموزش و درمان، کشور را در تهیه نرم افزار در حوزه آموزش و درمان به رتبه یک برسانیم.

 در بخش دیگری از این جلسه دکتر محمود شهشهانی، خود را نماینده تیمی بزرگ معرفی کرد که با حمایت دانشگاه تلاش آن ها منجر به موفقیت در تولید میز الکترونیکی و نرم افزار کالبد شکافی شده است.

 وی با تاکید بر اینکه دیدگاه این تیم از ابتدای کار دستیابی به یک پلتفرم بوده است، یادآور شد: ایجاد یک پلتفرم به این معناست که تکنولوژی یک محصول از صفر تا صد در اختیار است و می توان آن را بومی سازی کرد.

 دکتر شهشهانی دستگاه تشریح یار را خروجی یک پلتفرم بزرگ توصیف کرد و گفت: از این وسیله می توان در جهت آموزش و در آینده موارد درمانی بهره برداری های گسترده ای کرد.

 این محقق با اشاره به اینکه کشورهای پیشرفته از در اختیار قرار دادن این نوع تکنولوژی ها به دیگر کشورها امتناع می کنند، توضیح داد: کشورهای پیشرفته اگر هم این نوع تکنولوژی ها را در اختیار سایر کشورها قرار دهند، هزینه های بسیار گزافی را طلب می کنند.

 دکتر شهشانی اظهار امیدواری کرد که با تلاش محققان و حمایت دانشگاه محصولات بیشتری توسط این گروه فناور به مرحله تولید برسد.

 وی تجهیز کل کشور به این دستگاه و صادر کردن آن را از مهمترین اهداف این گروه عنوان کرد و افزود: با وارد کردن این محصول به عرصه صادرات می توان باعث ورود ارز به کشور شد.

این محقق در پایان با بیان اینکه کشورهای منطقه از جمله عراق، افغانستان، سوریه و تاجیکستان هنوز چنین دستگاهی تجهیز نشده اند، مهمترین ویژگی این پلتفرم را قابلیت ارتقای آن و قیمت بسیار پایین تر آن نسبت به محصولات مشابه آمریکایی عنوان کرد.

 


٢١:٣٧ - دوشنبه ٩ دی ١٣٩٨    /    عدد : ٨٦٩٧١    /    تعداد نمایش : ١٠٠خروج
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.