جمعه ٠٤ بهمن ١٣٩٨ - 
1 2 3
 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 5293
 بازدید امروز : 120
 کل بازدید : 1211321
بروزرسانی
تاریخ آخرین بروز رسانی:1398/06/12
صفحه اصلي > خبر 
 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید از مرکز تحقیقات چشم

در روز چهارشنبه مورخ 13 آذر ماه 1398 نشستی  با حضور جناب آقای دکتر ملک زاده معاون محترم تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و جناب آقای دکتر زرقی معاون محترم تحقیقات و فن آوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مرکز تحقیقات چشم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شدو در ادامه از مرکز تحقیقات چشم و مرکز تحقیقات اپیدمیولوژی بیماریهای چشم و مرکز تحقیقات مهندسی بافت چشم بازدید صورت گرفت.

در ابتدای جلسه آقای دکتر جوادی ضمن خوش آمد گویی به مدعوین از تلاشهای آقای دکتر ملک زاده، آقای دکتر زرقی و اعضاء هیأت علمی آموزشی و پژوهشی، گزارش مختصری از شکل گیری مرکز تحقیقات چشم و به خصوص کمبود بودجه ارائه نمودند. سپس آقای دکتر احمدیه گزارش جامعی از چارت سازمانی، فعالیتهای پژوهشی، آموزشی و فناورانه و دستاوردهای مرکز تحقیقات چشم ارائه و هدف از تأسیس پژوهشکده را تشریح نمودند. ایشان به این نکته اشاره نمودند که مرکز تحقیقات چشم از سال 2011 تاکنون مرکز همکار سازمان جهانی بهداشت می باشد که اخیراً این همکاری تا سال 2023 تمدید شده است. همچنین تصریح نمودند که با گسترش پژوهشهای بنیادی، لبه دانشی و اپیدمیولوژِیک، دو مرکز تحقیقات مهندسی بافت چشم و اپیدمیولوژی بیماریهای چشم در سال 1396 موفق به اخذ مجوز قطعی گردیدند. در ادامه به تأسیس مرکز مدیریت دانش بالینی چشم در سال 1390 و ایجاد واحدهای ژن درمانی و سلول درمانی در مرکز تحقیقات چشم اشاره نمودند. سپس آقای دکتر رمضانی و خانم دکتر رضایی کنوی گزارشی از عملکرد و دستاوردهای مراکز تحت مسئولیت خود را ارائه نمودند.

آقای دکتر برادران رفیعی و خانم دکتر دفتریان افزودند که واحد سلول درمانی در چند سال گذشته در زمینه استفاده از سلولهای بنیادی قرنیه و شبکیه، فعالیتهای چشمگیری داشته است و کماکان این فعالیتها با همکاری پژوهشگاه رویان ادامه دارد..

سپس آقای دکتر احمدیه و خانم دکتر سوری به برنامه های مرکز تحقیقات چشم در حوزه ژن درمانی بعنوان یک رویکرد راهبردی اشاره نمودند که مورد استقبال و تأیید معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی قرار گرفت.

در ادامه نشست، فعالیت­های فنآورانه مرکز تحقیقات چشم توسط آقای دکتر جوادی ارائه گردید. از مهمترین این فعالیتها، به موفقیت مرکز در ساخت اولین دستگاه شبیه ساز عمل آب مروارید در داخل کشور با همکاری دانشگاه صنعتی شریف اشاره شد و ضمن ارائه گزارش مختصر در مورد روند ساخت و عملکرد این دستگاه مقرر شد از دستاوردهای فناورانه مرکز رونمایی گردد.

آقای دکتر ملک زاده معاون محترم تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیشنهاد فرمودند که با توجه به دستاوردها و تجربیات مرکز تحقیقات اپیدمیولوژی بیماریهای چشم و وجود داده­های جامع چشمی در کوهورت پرشین، اساتید و همکاران این مرکز در این پروژه همکاری نمایند.

این نشست با حضور   "جناب آقای دکتر ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جناب آقای دکتر زرقی معاون تحقیقات و فن آوری به اتفاق آقایان دکتر مقیمی مدیر امور فناوری، دکتر رضایی طاویرانی مدیر امور پژوهشی و دکتر صدوقی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، آقایان دکتر جوادی رئیس مرکز تحقیقات چشم، دکتر احمدیه معاون پژوهشی مرکز تحقیقات چشم، دکتر ضیایی اردکانی، دکتر رمضانی رئیس مرکز تحقیقات اپیدمیولوژی بیماریهای چشم، دکتر عین اللهی رئیس قطب آموزشی چشم، دکتر زارع جوشقانی معاون آموزشی بیمارستان شهید لبافی نژاد، دکتر برادران رفیعی، و خانمها دکتر رضایی کنوی رئیس مرکز تحقیقات مهندسی بافت چشم، دکتر دفتریان، دکتر صافی و دکتر سوری "  تشکیل و پایان پذیرفت.

 

 

 


١٥:٢٧ - دوشنبه ١٨ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٦٠٦٤    /    تعداد نمایش : ٨٥خروج
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.