سه شنبه ٠١ خرداد ١٣٩٧ - 
1 2 3
 
منو اصلی
صفحه اصلي > آرشیو اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت تحقیقات و فن آوری:

نخستین همایش روز فناوری سلامت برگزارشد/ فناوران برتر حوزه سلامت تقدیر شدند

اولین همایش روز فناوری سلامت به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و با مشارکت دانشگاه های صنعتی شریف، صنعتی امیر کبیر، صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی و شهید بهشتی در پردیس آموزشی نیایش برگزار شد. 
در این همایش که در اولین روز از اسفندماه با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، جمعی از مسوولان، مدیران حوزه فناوری، اساتید، دانش پژوهان و بیش از ۴۰ شرکت دانش بنیان برگزار شد، از برگزیدگان ایده های برتر، برگزیدگان اختراع برتر دانشجویی، برگزیدگان اختراع برتر غیردانشجویی، برگزیدگان شرکت های کارآفرین برتر و غرفه های مستقر در نمایشگاه تقدیر به عمل آمد. 
دکتر فرهادی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در مراسم گشایش اولین همایش روز فناوری سلامت با اشاره به استقرارهزار شرکت دانش بنیان در پارک های علم وفناوری بر لزوم ارتباط و همکاری بیشتر دانشگاه های علوم پزشکی و دانشگاه های علوم مهندسی تاکید کرد. 
در ادامه دکتر علی اصغر پیوندی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی ورییس عالی این همایش با اشاره به فناوری و کارآفرینی به عنوان یکی از ارکان دانشگاهها، کسب افتخارات و جایگاه ویژه دانشگاه در حوزه های آموزشی و پژوهشی در سطوح ملی و بین المللی را در پی تبدیل شدن به دانشگاه نسل سوم یادآور شد. 
دکتر زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه در این همایش از مجموعه فعالیتهای معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه در حوزه فناوری گزارش مختصری را ارائه داد. 
این همایش با حضور بیش از ۵۰ شرکت دانش بنیان و مراکز تحقیقاتی دانشگاهی اعم از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشگاه صنعتی شریف، خواجه نصیرالدین طوسی، صنعتی امیر کبیر و دانشگاه شهید بهشتی در پردیس آموزشی نیایش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد. 
گفتنی است در این همایش دکتر امیرحسین ساوه، مهندس لادن عزیزی فرد و سمیه چمانی بعنوان برگزیدگان ایده های برتر به ترتیب رتبه اول تا سوم را از آن خود کردند. 
همچنین علی زینلی رتبه اول، علیرضا قهرمانی برندق رتبه دوم و محمد رفائیان رتبه سوم برگزیدگان اختراع برتر دانشجویی را کسب کردند. 
در حیطه برگزیدگان اختراع برتر غیر دانشجویی نیز رتبه اول از آن دکتر مهرداد فیضی، رتبه دوم دکتر ناصر شخص سلیم و رتبه سوم را دکتر سهیلا سلحشور کردستانی به خود اختصاص داد. 
شرکت کیوتک (کیفیت تولید تکاپو)، شرکت دانش بنیان طعم و عطر ماگنولیا و شرکت گستران صنایع نوین پارس نیز به ترتیب رتبه اول تا سوم در زمینه برگزیدگان شرکت های کارآفرین برتر بودند. 
در ادامه این همایش، میزگرد تخصصی راهکارهای توسعه فناوری سلامت با حضور کارشناسان و صاحبنظران از بخش های مختلف دولتی ودانشگاهی برگزار شد.
 

 


١٤:١٩ - دوشنبه ٢ اسفند ١٣٩٥    /    عدد : ٤٣٠٦١    /    تعداد نمایش : ٧٤٠خروج
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.
آخرین بروز رسانی:
1395/04/19